موارد استفاده : تحقیق و آموزش
منابع فارسی: دارد
منابع لاتین: دارد
پیشینه داخلی جدید: دارد
پیشینه خارجی جدید: دارد
نوع فایل: Word قابل ویرایش
تعداد صفحه: 57 صفحه
شماره فایل : 125 mg


قسمتی از این مقاله:

معمولاً بین تیم ها و گروه ها تفاوت هایی وجود دارد كه خلاصه این تفاوتها بین گروه ها و تیم ها را می توان در جدول زیر نشان داد. ویژگی گروه تیم ماهیت دلبخواهی و قراردادی، ناهم آهنگ و فقدان پیوستگی با انگیزه، پیوند محكم و اداره شده چهار چوب زمانی مستمر مقیاس زمانی مشخص كاركرد كلی یا متعدد تكلیف ویژه و مشخص اهداف كلی، متعدد یا مبهم مشخص، واحد و تعریف شده مسئولیت ها كلی یا مشترك تخصیص درونی نقش ها و مسئولیت ها پاسخ گویی مبهم و توزیع شده در راستای اهداف عملكرد ارتباط ضعیف میزان بالای كنش متقابل و وابستگی متقابل پیوندها علایق مشترك اهداف و تعهد مشترك انگیزش ضعیف قوی عضویت متنوع، كنش های متعدد و نسبتا آزاد انتخاب شده و یك دسته یا مكمل اندازه بزرگ یا كوچك نسبتا ًكوچك جای دادن عضو جدید اختصاصی سازماندهی شده رهبری ضعیف شفاف و واضح جدول فرق بین گروه و تیم شكل گیری و توسعه تیم های اثر بخشی برای شكل گیری و توسعه تیم ها اطاعت از هنجار، حتی هنجاری كه واقعاً آن را قبول ندارند، با ارزش تلقی می شود، زیرا مزیت عضو گروه بودن را به همراه دارد.

فهرست زیر ویژگی های اصلی هنجارهای گروه را نشان می دهد:  هنجارها می توانند از تكلیف یا وظیفه گروه برآمده باشند.  هنجارها حول اهداف غیر رسمی گروه توسعه می یابند.  هنجارها را می توان برای متمایز ساختن افراد عضو گروه و یا غیر عضو گروه مورد استفاده قرارداد.  هنجارها مقررات درونی گروه را مشخص می كنند.  هنجارهای مربوط به نگرش، عقاید و باورها در گروه ایجاد و توسعه می یابند.

 هنجارهای مربوط به رفتار قابل قبول و غیر قابل قبول نسبت به گرو های دیگر بوجود می آیند.  هنجارها میزانی از قابلیت پــیش بینی را فراهم می سازند و به مدیــران اجـازه میدهند چگونگی واكنش گروه را از قبل تا حدودی پیش بینی كنند. درك درست هنجارهای گروه، سازمان را قادر خواهد ساخت تا استانداردهایی مرتبط با عملكرد را تعیین و توسعه دهد كه از گروه می خواهد. یكی از مدلهای كار تیمی مؤثر مدل MIETHODS نام دارد كه حروف اول 7 خصوصیت اصلی می باشد و به ترتیب عبارتند از : اندازه گیری، تشویق، بهبود، یادگرفتن، شنیدن، بهینه سازی، رویاپردازی و پیشرفت كه تعامل مؤلفه های آن در قالب الگوی شماره 3 نشان داده شده است.

ادامه مقاله به طور کامل در فایل اصلی موجود است.


خرید و دانلود فوری این فایل

قیمت : 39000 تومان

فروش ویژه پنج فایل دلخواه

آیا فایل های بیشتری نیاز دارید؟ ... آیا تخفیف می خواهید؟ ...

با پرداخت حق اشتراک به مبلغ 64000 تومان فایل های دلخواه خود را از این سایت دانلود کنید.

با پرداخت 64000 تومان حق اشتراک: تعداد 5 فایل دلخواه خود را از بین همه فایل های سایت انتخاب و دانلود کنید:

 

فایل های سایت عبارتند از:

 فایل مبانی نظری روانشناسی و مدیریت و... با لیست منابع

فایل مقالات پیشینه تحقیق با لیست منابع

فایل word مقالات بیان مسئله با لیست منابع

فایل word پروپوزال های باکیفیت و عالی با لیست منابع (عنوان همه پروپوزال ها)

و فایل های پاورپوینت و ...

فایل های تعریف مفهومی و عملیاتی متغیرها

 برای خرید حق اشتراک کلیک کنید...


نکته مهم: با خرید حق اشتراک تا یکسال فرصت دارید با ارسال شماره تراکنش به ایمیل زیر ده فایل را دریافت کنید.

اگر مشکلی در دریافت فایل داشتید ایمیل بزنید:

iranprojhe@gmail.com

یا در ایتا پیام بدین. ارسال مستقیم پیام در ایتا

کد فایل را حتما بفرستید

یا